ЗНО/НМТ, ДПА

ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законів України  щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року

НМТ-2023

НАБУВ ЧИННОСТІ НАКАЗ МОН ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ДПА УЧНІВ 4-Х І 9-Х КЛАСІВ

До 3 травня 2023 року триватиме реєстрація учасників національного мультипредметного тесту.

Український центр підготував демонстраційні варіанти тестів з усіх предметів. Ця інформація допоможе у виборі предмета додаткового блоку. Де можна скласти НМТ за кордоном, дивіться тут.

Після надсилання на оброблення рекомендуємо переглядати інформацію в персональному кабінеті. Якщо замість повідомлення про успішну реєстрацію і можливість сформувати сертифікат буде запис про потребу виправити недоліки, потрібно якнайшвидше це зробити.

Для всіх охочих зареєструватися в НМТ підготовлено відеоінструкцію, у якій вступники дізнаються про те, на що варто зважати під час реєстрації, аби через 7 днів мати змогу сформувати у персональному кабінеті сертифікат учасника НМТ 2023 року.

Докладна інформація про процедуру реєстрації — у рубриці «Процедура реєстрації» вебсайту УЦОЯО.

Нагадаємо, раніше розповідали як стати учасником та раціонально обрати третій предмет.

21 КРАЇНА ПІДТВЕРДИЛА ПРОВЕДЕННЯ ОСНОВНОЇ СЕСІЇ НМТ-2023

Упродовж останніх тижнів Міністерство освіти і науки України, а також Український центр оцінювання якості освіти і Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти активно комунікували з міністерствами освіти, представниками неурядових освітніх організацій інших держав, а також із посольствами України в них щодо можливостей провести НМТ за кордоном.

Нині підтверджено домовленості щодо проведення основної сесії НМТ у таких країнах: Австрія, Азербайджан, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, США, Фінляндія, Франція, Чехія і Швеція. Під час додаткової сесії учасники зможуть скласти НМТ в Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі та Чехії. 

Перемовини з окремими закордонними установами/організаціями, зокрема з тими, що розташовані у Великій Британії, Грузії, Молдові, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Швейцарії, ще тривають. 

Під час реєстрації з 3 квітня до 3 травня включно вступники, які планують складати тестування за кордоном, матимуть змогу вибрати із наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт. 

Якщо з’явиться більш зручна для учасника локація, до 7 травня включно можна змінити реєстраційні дані й вибрати ближчий до місцеперебування населений пункт. Про нові локації буде оприлюднено на сайті УЦОЯО. 

За кордоном існує обмеження щодо кількості учасників, які можуть проходити оцінювання, тож варто не зволікати з вибором і реєструватися доки є місця. Деякі локації будуть доступні тільки в межах додаткової сесії НМТ.

НМТ за кордоном буде проведено таким же чином, як і в Україні: у спеціально обладнаних тимчасових екзаменаційних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, навчені українськими експертами. Тобто вступні випробування традиційно відбуватимуться на засадах прозорості та справедливості ー незалежно від того, де саме учасники їх складатимуть.

Нагадаємо, демонстраційні варіанти тестів НМТ доступні з десяти предметів.

НМТ-2023: ЯК СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА РАЦІОНАЛЬНО ОБРАТИ ТРЕТІЙ ПРЕДМЕТ

Закон України «Про освіту»

Стаття 47. Зовнішнє незалежне оцінювання

1. Зовнішнє незалежне оцінювання – це оцінювання результатів навчання, здобутих особою на певному рівні освіти, що проводиться спеціально уповноваженою державою установою (організацією).

2. Зовнішнє незалежне оцінювання здійснюється на основі програм зовнішнього незалежного оцінювання, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері. Зміст програм зовнішнього незалежного оцінювання має відповідати стандартам освіти відповідного рівня і бути доступним для ознайомлення не пізніше ніж за 18 місяців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

3. Зовнішнє незалежне оцінювання здійснюється на таких принципах:

– валідності (обґрунтованості та придатності методів і технологій оцінювання для конкретних цілей);

– відкритості та прозорості;

– об’єктивності;

– надійності;

– доступності;

– відповідальності.

4. Процедури, форми та порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері, з урахуванням можливостей осіб з особливими освітніми потребами та мають бути оприлюднені не менш як за шість місяців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

5. Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання здійснюється за кошти державного бюджету та за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством. Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання осіб, які завершують здобуття базової та профільної середньої освіти, здійснюється за кошти державного бюджету.

6. Положення про спеціально уповноважену державою установу (організацію) затверджується відповідно до законодавства.

7. Засади зовнішнього незалежного оцінювання, не встановлені цим Законом, визначаються спеціальними законами.

Детальна інформація за посиланням на сайті Українського центру оцінювання якості освіти

Міністерство освіти і науки затвердило графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2022 році.

Про це повідомляє  Центр оцінювання якості освіти.

-Реєстрація учасників ЗНО триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року.

 Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів для складання ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2022 року.

До 29 квітня зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки з часом та місцем проведення ЗНО.

Графік основної сесії:

  • фізика — 23 травня;
  • хімія — 26 травня;
  • українська мова, українська мова та література — 31 травня;
  • математика, зокрема рівня стандарт — 3 червня;
  • іспанська, німецька, французька мови — 6 червня;
  • англійська мова — 7 червня;
  • історія України — 10 червня;
  • географія — 14 червня;
  • біологія — 17 червня.

Учасники отримають результати тестувань на своїх інформаційних сторінках до 30 червня

У 2021 році ЗНО з української мови не склали 7,5% учасників, а з історії України — майже 20% У 2021 році ЗНО з математики не склали 30% учасників, а з англійської мови — 10%

Перед основною сесією ЗНО відбудеться пробне тестування, щоб ознайомити абітурієнтів із процедурою. Реєстрація на нього триватиме з 5 до 22 січня. Пробне ЗНО з української мови, української мови та літератури відбудеться 19 березня, а з інших предметів — 26 березня. Пробне ЗНО — платне, його вартість регіональні центри оцінювання якості освіти визначать до 20 грудня 2022 року.

ЗНО – це дослідження результатів навчання, здобутих на певному освітньому рівні, проведення моніторингу якості освіти, які здійснює Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО). Результати зовнішнього незалежного оцінювання випускників системи повної загальної середньої освіти використовують для прийому до вищих навчальних закладів та зараховують як оцінку за державну підсумкову атестацію.